Wzory tapet do pokoju to doskonałe rozwiązanie, które z powodzeniem uzupełni aranżację wnętrza

dekoracje na ściany

Wzory tapet do pokoju z teksturami, imitujące cegły lub deski

Wzory tapet do pokoju to doskonałe rozwiązanie, które z powodzeniem uzupełni aranżację wnętrza, zmieniając najbardziej monotonne pomieszczenie w interesującą i przytulną przestrzeń. Współczesne tapety ścienne to niezwykle eleganckie dekoracje, stwarzające nieograniczone możliwości w kreowaniu klimatu i atmosfery wnętrz. Obok krajobrazów, miejskiej architektury, motywów kwiatowych i zwierzęcych, dużą popularnością cieszą się również wzory tapety do pokoju z teksturami, imitujące cegły, deski lub chropowate ściany. W przestrzeni domowej doskonale sprawdzi się stonowana kolorystyka ze sprzyjającymi relaksowi elementami przyrody lub zabytkowej architektury. Dobrze będą tu też wyglądały litery lub zdania, niosące jakieś ciepłe przesłanie. Odpowiednio dobrane wzory tapeta do pokoju potrafi również wizualnie zmienić proporcje pomieszczenia. Stosując jasną kolorystykę – powiększymy je, ciemną – zmniejszymy. Z kolei umieszczając na niej elementy pionowe sprawimy, że wnętrze wyda się wyższe. W magiczny sposób może sprawić, że zamiast ściany w pokoju pojawi się widok na most, początek szerokiej drogi, panorama miasta, wejście do zacienionego sadu lub kręte schody. Wśród różnorodności motywów, interesującą propozycją są kwiaty, które występują w wielu odsłonach. Mamy więc klasyczne ujęcia tych cudownych wytworów natury, które pasują do wnętrz urządzonych tradycyjnie lub w stylu rustykalnym, jak również zbliżenia samych kielichów, pokolorowanych na jaskrawe barwy, co przydaje im surrealistycznego charakteru. Zwolennicy awangardowych rozwiązań dekoratorskich z pewnością docenią wydrukowane na tapetach grafiki do pokoju z wizerunkami tancerzy, albo motywami inspirowanymi sztuką komiksową lub stylistyką op-art. Trzeba jednak zastrzec, że ten typ dekoracji przeznaczony jest raczej do dużych pomieszczeń. Polecamy :

  • wzory tapet do pokoju z motywem dmuchawca
  • wzory tapet do pokoju z panoramą miasta
  • wzory tapet do pokoju z pejzażem

Zobacz wzory tapet do pokoju na stronie naszego sklepu 

Wzory tapet do pokoju to doskonały sposób na przeprowadzenie szybkiej metamorfozy

Współczesne fototapety ścienne to niezwykle eleganckie dekoracje, które oprócz funkcji estetycznej mają również właściwości korygujące optycznie niedoskonałości wnętrz. Zbyt małe pomieszczenie możemy wizualnie poszerzyć poprzez zastosowanie na ścianie salonu tapet o trójwymiarowym charakterze.

Z kolei w większych pomieszczeniach doskonale sprawdzą się wzory tapety do pokoju, na których przedstawione fotografie albo grafiki zdają się „wchodzić” do pomieszczenia. Barwne prace malarskie, zdjęcia kolorowych modeli zabytkowych samochodów albo grafiki ze zwierzętami powiększone na tapetach do gigantycznych rozmiarów, robią ogromne wrażenie. Wzór fototapeta do pokoju będzie wyglądała najkorzystniej wówczas, jeśli będzie zajmować całą jedną ścianę. Dobrze by było, aby nie stał też przy niej żaden większy mebel, który zakłócałby wizualny efekt zmiany proporcji naszej przestrzeni. Wśród współczesnych tapet ściennych znajdziemy takie, które zostały wydrukowane na podkładzie papierowym, lateksowym, albo lateksowo- winylowym. Dwie ostatnie wersje charakteryzują się najwyższym stopniem trwałości i odporności na zabrudzenia i zarysowania. Szczególnie trwały jest lateksowo-winylowy materiał o nazwie Fenix, który jest pokryty specjalnym laminatem, pozwalającym na czyszczenie powierzchni tapety mocnymi detergentami. Odpowiednio dobrane fototapety można dopasować do każdego stylu wnętrzarskiego. Dzięki temu będą się doskonale komponować zarówno z wystrojem klasycznym, romantycznym i retro, jak również nowoczesnym i minimalistycznym. To doskonały sposób na przeprowadzenie szybkiej, acz spektakularnej metamorfozy wybranego wnętrza. Na stronie internetowej http://artpasaz.pl/dekoracje/fototapety-3/fototapety-na- sciane/ znajdziemy wiele interesujących propozycji wzorów tapet do pokoju, które nadadzą charakteru każdemu pomieszczeniu i przy pomocy których możemy całkowicie zmienić proporcje wnętrza. Wszystkie dekoracje wydrukowane są na doskonałej jakości materiałach, co gwarantuje ich trwałość i wyrazistość konturów oraz barw.