Wzory na ścianę i nie tylko

Czas otworzyć szeroko okna, przewietrzyć swoje pomieszczenia.. Odwiedzić Castoramę lub sklepy IKEA  i poczytać u nas o nadchodzących trendach w dekoracjach ściennych.

Pasja dekorowania wnętrz szuka swojego ujścia… kiedy już skończymy wiosenne porządki ściany wydają się smutne i bez wyrazu a my zastanawiamy się jak je upiększyć.

Co polecamy? Zależnie od budżetu i zdolności dopasujemy Wam rozwiązania, na które z przyjemnością będziecie spoglądać przez cały rok…. do następnej wiosny.

Potem łatwo je usuniecie i zastąpicie nowymi rozwiązaniami dekorowania ścian. Nie bójmy się eksperymentować i zmieniać naszych wnętrz. Czasami niewielki dodatek, wymiana jednego mebla lub zastosowanie kilku drobnych dekoracji zmieni charakter całego pomieszczenia. Tegoroczne trendy są bardzo efektowne, więc bez obaw możemy zastosować je w swoich domach.


Fototapety – zobacz wybrane propozycje ze sklepu:

zobacz wszystkie fototapety


Od kilku lat stale rosnący trend dekorowania wnętrz – ograniczeniem dla zastosowań fototapet są tylko 2 rzeczy: budżet i wyobraźnia architekta wnętrz lub inwestora

Fototapeta może wszystko! Powiększy małe wnętrze obniży wysoki sufit, poszerzy wąsiki korytarz, udekoruje łazienkę upodobniając ja do tropikalnej plaży. Tutaj moda krzyżuje się z gustami.

Motywem przewodnim w tym roku jest geometria. Paski, prążki, koła i kwadraty.

Niesłabnącym powodzeniem cieszą się ponadto motywy kwiatowe. Piękne kolorowe tulipany, maki , słoneczniki.

Osobom, które preferują oryginalne wzory z pewnością spodobają się fototapety z motywem imitującym sweter lub dzianinę.

fototapeta dzianina
fototapeta sweter

Nie bójmy się eksperymentować i zmieniać naszych wnętrz.

DIY – zrób to sam/ do it yourself używając naklejek, ramek i farb

Rok 2013 należy także do tych, którzy mają zdolności manualne, są osobami pomysłowymi i chcieliby sami wykonać elementy wystroju wnętrza. Moda na własnoręcznie stworzone przedmioty, jest teraz jednym z najbardziej pożądanych trendów w dziedzinie aranżacji wnętrz. Wraz z samodzielnie wykonanymi gadżetami prym wiodą także stare meble przerobione na nowe. Za pomocą naklejek na meble zdziałasz cuda.

okleina z komiksem
odnowiony mebel z lat 60` – różowa farba + komiksowa naklejka

 

Wzory na ścianę – zobacz wybrane propozycje ze sklepu:

zobacz wszystkie dekoracje


Dlatego warto przyjrzeć się starej komodzie – przemalować ja i przyozdobić naklejką. Fajnym pomysłem są drzewka naklejane z zestawem ramek. Umieszczamy je w dowolnym miejscu na drzewku i wkładamy zdjęcia najbliższych. To takie semi drzewo genealogiczne.

drzewko samoprzylepne z ramkami - Wzory na ścianę
drzewo genealogiczne naklejka i ramki