🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Skandynawski styl w salonie

ozdoby na ściany

Uporządkowanie, prostota i dystans to typowe cechy naszych północnych sąsiadów. Czy można przełożyć je na stworzenie ciepłego, domowego wnętrza? Warto się przekonać, że skandynawski nie znaczy zimny, ale harmonijny i dobrze przemyślany.

Północny spokój

Życie w zgodzie z naturą, a co za tym idzie bezpretensjonalność i minimalizm to kwintesencja skandynawskiej aranżacji wnętrza. Miękkie kształty, proste linie i naturalnie czysta forma sprawiają, że mieszkanie staje się ostoją bezpieczeństwa: miejscem, w którym po ciężkim i długim dniu na chwilę zatrzymał się czas. To właśnie w takiej przestrzeni najłatwiej zregenerować siły i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości. Wyznając zasadę „im mniej, tym lepiej” styl ten unika zbędnych mebli, niepotrzebnych sprzętów i nachalnych, krzykliwych dekoracji. Ozdobą jest tu wysmakowana prostota, będąca najlepszym dodatkiem eleganckiego wnętrza.

Więcej światła!

Skandynawskie mieszkania, chcąc zatrzymać każdy drogocenny promień słońca, pełne są dużych, jasnych okien. Rezygnacja z ciężkich zasłon i firan jest idealnym pretekstem do wykorzystania rolet, które, zależnie od naszego nastroju, mogą regulować ilość wpuszczanego do mieszkania światła. Rolety w naturalnych barwach mogą być harmonijnym elementem północnego wnętrza, a te w żywych kolorach i ozdobione zabawnymi nadrukami – stanowić wspaniały kontrast dla białych ścian – podpowiada Liliana Kiekis-Kozica, ekspert firmy Franc Gardiner.

O kolorach i fakturach

W skandynawskim stylu widać duży nacisk na odwołania do natury. W aranżacjach przekłada się to na konkretny dobór barw i faktur: białe, beżowe, czy pastelowe ściany stanowią przeciwwagę dla pochmurnej aury, a silną więź z ekologią podkreślają drewniane podłogi i naturalne materiały wykorzystane w postaci nielicznych dodatków.

Tak zaaranżowana przestrzeń ożywa i zaczyna oddychać, sprawiając, że domownicy czują się w niej swobodnie i naturalnie. Jest również idealnym pretekstem do wyeksponowania dekoracyjnych elementów , które zestawione w kontrastujący sposób, nabiorą zaskakującego charakteru na tle surowego porządku skandynawskiego domu.

www.francgardiner.pl

Szukasz dekoracji do salonu? Sprawdź ofertę w naszych sklepach: