20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Obrazy 3 D

obraz 3D duża hala

Przestronne jasne mieszkanie to marzenie wielu osób, które każdego dnia zmagają się z problemami, jakie niosą ze sobą klaustrofobiczne wnętrza w zbiorowym budownictwie. Często jednak nie ma możliwości zmiany tego stanu, a potrzeba przestrzeni i możliwości swobodnego oddychania jest tak duża, że poszukuje się różnych metod na zmianę własnego otoczenia, w kierunku tego bardziej akceptowanego. Jedną z opcji bywa wizualne zmienianie parametrów pokoju poprzez stosowanie równych dekoratorskich tricków, jak różne kolory ścian czy fototapety powiększające wnętrza. Jedną z opcji są również obrazy 3D – kompozycje posiadające tzw. głębię.

Obrazy 3 D

Charakterystyczną cechą obrazów tego rodzaju jest przedstawienie na nich takiego widoku – pejzażu, elementu architektury, kompozycji abstrakcyjnej – który posiada daleki horyzont. Jednym słowem wpatrując się w obraz obserwator ma wrażenie, że może do niego włożyć dłoń, a ta przedostanie się przez gładką powierzchnię i zanurzy w świeżym powietrzu nadmorskiej plaży czy w cieniu historycznej uliczki z podcieniami. Dla obserwatora z zewnątrz tego rodzaju kompozycja jest przedłużeniem rzeczywistej przestrzeni wnętrza, optycznie je powiększając i sprawiając, że jest dzięki temu bardziej przyjazne, przestronne i komfortowe.

Obrazy 3D najlepsze efekty wizualne tworzą wtedy, gdy są duże i zajmują odpowiednie miejsce w pomieszczeniu. Najkorzystniejszą dla nich lokalizacją jest ściana na wprost wejścia do pokoju czy kuchni, która bywa zauważana często jeszcze przed przekroczeniem progu. Duże obrazy trójwymiarowe świetnie sprawdzają się na pustych ścianach nad kanapą, sofą czy sypialnianym łóżkiem, gdzie nie tylko powiększają optycznie wnętrze, ale też uzupełniają wystrój zagospodarowując niewykorzystane miejsce. Ważnym aspektem podczas doboru takich kompozycji jest ich dopasowanie kolorystyczne. Chcąc osiągnąć najlepszy efekt warto sięgnąć po te najbliższe barwie ścian.

Tematyka obrazów 3D jest bardzo zróżnicowana, dlatego zawsze znajdzie się odpowiednia kompozycja do konkretnej aranżacji wnętrza. Pomieszczenia w stylu rustykalnym, klasycznym, retro, saloniki w stylu angielskim można dekorować kompozycjami z elementami zabytkowej architektury, wąskich uliczek, tajemniczych arkadowych korytarzy. Do wnętrz bardziej tradycyjnych pasują leśne i parkowe aleje, duże przestrzenne krajobrazy, a także torowiska, obrazy tuneli czy długich schodów. Szczególną odmianę tworzą obrazy 3D w wersji nowoczesnej, kompozycje abstrakcyjne dodatkowo z wrażeniem ruchu, jak czarno-białe tunele czy płaszczyzny z zapadającym się wgłębieniem.