🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Naklejki na meble z IKEI

obrus samoprzylepny serca

Kupowanie mebli oraz innych elementów wyposażenia wnętrz w znanej szwedzkiej sieci sklepów IKEA stało się w ostatnich latach popularne, a posiadanie zestawu klasycznych białych szafek to sposób na w miarę tanie i estetyczne urządzenie wnętrza. Meble z IKEI – jak przystało na szwedzkiego producenta – prezentują styl skandynawski, charakteryzujący się prostotą linii, ograniczonym zdobnictwem oraz przeważającą w projektach bielą. Styl skandynawski jest specyficzny a czysto białe sprzęty wielu osobom kojarzą się ze szpitalnym wnętrzem, dlatego poszukują one rozwiązań, które mogłyby zmienić ogólny biały wystrój.

Jednym ze sposobów na odmianę są naklejki na meble IKEA. W przeciwieństwie do innych oklein meblowych, jakie standardowo sprzedaje się w sklepach te konkretne charakteryzują się subtelnością i lekkością motywów, tak bardzo pasującą do delikatnych prostych skandynawskich mebelków. Wykorzystanie takiego detalu na drzwiach szafy czy komody przypomina nieco dekorowanie batystowej chusteczki ozdobnym jedwabnym monogramem. Delikatne kompozycje kwiatowe, kolorowe motylki, figury geometryczne czy różnego typu abstrakcyjne naklejki na meble IKEA mogą urozmaicić wnętrze łamiąc białe monotonne płaszczyzny.

Wystrój w stylu skandynawskim bywa typowym rozwiązaniem w kobiecych wnętrzach, w których łączy się białe sprzęty z jasnymi kolorystycznymi dodatkami. Niebieski i zielony to typowe odcienie w takiej aranżacji, ale można też stworzyć wnętrze na modłę francuską dodając do niego róże, kolor bladoróżowy i naturalne płótna. Naklejki na meble IKEA w takich aranżacjach to przysłowiowy strzał w dziesiątkę, bowiem są one na tyle lekkie, że nie zdominują wystroju i nie staną się jego ciężkim elementem, ale wprowadzą ciekawy symboliczny motyw ozdobny.

Kolejny przykład to pokoje dla małych dzieci. Począwszy od wieku niemowlęcego, kiedy białe mebelki są właściwie standardem, po okres przedszkolny szwedzkie komplety uzupełnione o naklejki na meble IKEA staną się fantastyczną ozdoba pokoju dziecięcego. Im starszy maluch tym więcej elementów dekoracyjnych można wprowadzać korzystając z szerokiego wyboru motywów dla najmłodszych. Poza wymienionymi już figurami, roślinami i kwiatami naklejki na meble IKEA to również kolorowe słoniki, zabawne samochodziki, mięciutkie misie i dziesiątki innych propozycji dla najmłodszych.