Klasyczna dekoracja wnętrza

fototapeta z pocałunkiem klimta

Dawniej, aby zamówić obraz u znanego malarza, trzeba było dysponować naprawdę sporym majątkiem. W zamian za hojne dotacje lub przywileje, udzielane podopiecznym, mecenasi zdobywali dzieła sztuki, którymi do dziś zachwycamy się w muzeach. Słynni twórcy przyjmowani byli z honorami na dworach i w pałacach, zyskując sławę i zasłużone miejsce w historii.

Współcześnie ich największymi osiągnięciami, tymi najdawniejszymi i tymi nieco bliższymi naszym czasom, możesz cieszyć się w zaciszu własnego domu. Pomogą Ci w tym samoprzylepne fototapety, fototapety z papieru, fototapety z unikalną strukturą, naklejki… Jeśli zechcesz zamienić się w artystę i udekorować dowolne pomieszczenie w domu ulubionym arcydziełem, możesz przebierać w wysokiej jakości reprodukcjach. Doskonała trwałość materiału i wysokiej jakości wydruk, oddający najdrobniejsze szczegóły obrazu, fresku lub malowidła, wprawią w zachwyt miłośników sztuki. Niektóre z reprodukcji są wielokrotnie większe od oryginałów, a mimo to zadziwiają precyzją odwzorowania szczegółów. Znajdziesz na nich detale, których nigdy nie udało Ci się dostrzec na Twoim ulubionym obrazie.

Sięgnij po egipskie malowidła i hieroglify, by nadać wnętrzu tajemniczy klimat starożytnych pałaców. Zawsze, gdy spojrzysz na ozdobioną nimi ścianę, pomyślisz o czasach Kleopatry i Nefretete, o egipskich kotach, których żółte oczy niebezpiecznie połyskują w mroku komnat, i o legendarnych skarbach faraonów.

A może wolisz niezwykle realistyczne dzieła geniuszy włoskiego odrodzenia? W zasięgu Twojej ręki znajdują się wysokiej jakości kopie rysunków, obrazów i fresków Michała Anioła, Leonarda da Vinci oraz Rafaela Santi. Subtelność, oszczędność i klasyczna prostota tych reprodukcji sprawia, że można z powodzeniem zaaranżować z ich udziałem zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne wnętrze. Wyobraź sobie minimalistyczny salon z odpowiednio oświetloną kopią „Człowieka witruwiańskiego” lub „Liliami”. Albo dziewczęcy pokój z reprodukcją słynnych „Aniołków” Rafaela.

Chcesz poczuć się jak w prywatnej galerii sztuki? Marzysz, by zakraść się do pełnej wspaniałych obrazów i pachnącej farbami pracowni malarskiej słynnego mistrza? Dekorując mieszkanie, pozwól sobie na odrobinę szaleństwa. Zachwyć się grafikami Dürera, zainspiruj obrazami impresjonistów: Moneta i Degasa lub wybierz któreś z ogromnie popularnych dzieł Gustawa Klimta. Genialna sztuka ma bowiem ogromną zaletę: nigdy się nie starzeje i nie wychodzi z mody.