Fototapety powiększające wnętrze

Różnica pomiędzy wyglądem pokoju przed montażem fototapety i po nim jest tak ogromna, że ostateczny efekt na pewno będzie dla Ciebie zaskoczeniem.

Nagle nawet niewielkie pomieszczenia stają się optycznie większe, nowocześniejsze i niezwykle oryginalne.
Aby nic nie zakłóciło tego efektu, skorzystaj z kilku naszych wskazówek i wyeksponuj fototapetę tak, jak zrobiłby to profesjonalny architekt wnętrz.

Przejrzyj dostępną ofertę i zdecyduj, jakie motywy oraz kolory odpowiadają Ci najbardziej. Pamiętaj przy tym, że fototapeta, która na zdjęciu wydaje się niewielka, jest w rzeczywistości kilkumetrowym zdjęciem. Zastanów się, czy wolisz wybrać wzór o żywych kolorach i dynamicznych kształtach, czy raczej spokojny i stonowany. Charakter fototapety powinien być zgodny z Twoją koncepcją całości wystroju.

Jeśli od początku wiesz, że chcesz mieć w mieszkaniu lub firmie fototapetę, zacznij jej szukać jeszcze przed remontem.


 

zobacz wybrane propozycje ze sklepu:

zobacz wszystkie tunele i arkady


Zachęcamy aby fototapetę z nadrukiem zamówić jeszcze przed malowaniem pokoju. Dzięki temu, gdy zobaczysz ją w rzeczywistości, o wiele łatwiej dobierzesz kolory ścian i dodatków.

Masz kilka możliwości: kolorystyka pomieszczenia może naśladować tonację dominującą na fototapecie lub powtarzać jeden jej akcent kolorystyczny albo też stanowić bardzo spokojne tło dla kolorowego zdjęcia.

 

W pierwszym przypadku barwy ścian i mebli dopasuj do ogólnego stylu fototapety. Najprostsze zadanie będą miały osoby, które wybiorą geometryczne nowoczesne abstrakcje lub zdjęcia utrzymane w jednolitej tonacji (np. sepii, brązach, szarościach lub zieleniach). Wystarczy, że wybiorą one odcień zbliżony do fototapety jako barwę ścian i zrezygnują z dekoracji mocno odbiegających od niej kolorem.

Jeśli Twój wybór padnie na czarno – białe zdjęcie z akcentem kolorystycznym, możesz wykorzystać go jako inspirację do skompletowania dekoracji: zasłony, poduszki, lampy lub dywan z takim właśnie motywem kolorystycznym stworzą wrażenie harmonii.

Trzecia opcja zarezerwowana jest dla osób, które planują, by fototapeta stała się centralnym punktem pomieszczenia. Chcesz uzyskać taki efekt? Zaaranżuj wnętrze w spokojnej, bezpiecznej tonacji, np. bieli, beżu lub szarości, bez elementów, które odwracałyby uwagę od fotografii ściennej.

Warto zapamiętać jedną podstawową zasadę: wystrój wnętrza nie może rywalizować z fototapetą. Może korespondować z nią lub stanowić dla niej równowagę (jasna ściana – ciemne zdjęcie lub odwrotnie). Żadne detale nie powinny jednak dążyć do zdominowania ściennej wizualizacji – ona musi pozostać najważniejszą ozdobą pomieszczenia.

 TUTAJ ZNAJDZIESZ DEKORACJE POWIĘKSZAJĄCE WNĘTRZE z motywem tuneli i przejść:

zakupy w arpasażu