20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%

Fototapety na sufit

Dekorowanie sufitu dla wielu osób może wydać się pomysłem nieco dziwnym, bowiem ten specyficzny kawałek sztucznego nieba nad głową przez całe dziesięciolecia pozostawał nietknięty ręką dekoratora. Klasyczna biała farba, nieco rzadziej ta w kolorze ścian to jedyne, co dopuszczano w tym obszarze wnętrza. Niestety wynikało to z pewnej specyfiki socjalistycznych mieszkań, bowiem najczęściej niewielkie pokoje traciłyby resztki światła przy tego rodzaju dekoracjach. Nikogo przecież nie dziwi, że im mniejsze pomieszczenie, tym jaśniejsze barwy powinno się w nim stosować, a śnieżnobiały sufit dodaje zawsze odrobinę słońca zwłaszcza, jeśli jedyne małe okno skierowane jest na północ.

Fototapety na sufitach nie są pierwszym sygnałem, że powróciła moda sprzed wieków. Sufit przecież w starych zabytkowych domach często bywa dziełem sztuki dzięki rzeźbionym kasetonom i pięknym ściennym malowidłom. We współczesnych wnętrzach niewiele osób pozwala sobie na te pierwsze, a malowanie bywa bardzo kosztowne i nieprzewidywalne. Zaletą fototapet na sufit jest przede wszystkim możliwość ich szybkiego nakładania i równie szybkiego zdejmowania. Koszty też nie są na tyle duże, aby w sytuacji, gdy obraz nie spełni oczekiwań nie żałować straty inwestycji. Z drugiej strony dzięki wyobraźni fotografów i możliwości druku znacznie bogatsza bywa paleta wzorów i kolorów sufitowych dekoracji.

Jak można się przekonać zaglądając na stronę http://www.dekorolka.pl/fototapety-na-sufit nad głową może się znaleźć wszystko, co tylko jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. Nowoczesne wnętrze o charakterze typowo miejskim to miejsce na wizerunek oglądanych z pozycji chodnika wysokościowców. Osoby lubiące nastrojowe przyrodnicze klimaty mogą sobie zafundować spojrzenie na zielone korony drzew, a pasjonatów stylu vintage z pewnością zachwyci przepiękna szklana kopuła z witrażowymi oknami. Nastrojowe, ciepłe obrazy lub ich odwzorowania w czerni i bieli mogą być doskonałym i znacznie prostszym do wykonania zastępstwem podwieszanych sufitów.

Poza realistycznymi fotografiami z charakterystycznym ujęciem od dołu, które sprawia wrażenie, jakby widz leżał na trawie i spoglądał w kierunku nieba fototapety na sufit to również tworzone komputerowo ornamenty, układane koliście w taki sposób, że na suficie tworzą obramowanie wnętrza. Delikatne zielone listki to idealny dodatek do pastelowego pokoju dziecka, a jego niekwestionowaną zaletą będzie też zatrzymanie w łóżku przed snem malucha, który ma problemy z akceptacją pory snu. Zachwyci się też zapewne nastolatek, jeśli nad głową przeleci mu odrzutowiec, albo słońce odbije się w szybach na Manhattanie.