Wakacyjne🌻 akcje REMONTOWE 👷 Czas start ➡️➡️ 25% RABATU z kodem: LATO 🌞

Modne wzory tapet do ozdoby ścian? Fototapeta dmuchawcami jako dekoracja wnętrz w Twoim domu

fototapeta dmuchawce

Fototapety z motywem dmuchawców rozwianych na wietrze stają się ulubionym współcześnie motywem dekoracyjnym. Wzór ten doskonale komponuje się na całej powierzchni ściany jak i na przedmiotach otaczających nas we wnętrzach – szafach, frontach mebli. Po pierwsze tapeta z motywem dmuchawców to także specjalność naszych projektantów. Po drugie fototapety dmuchawce jest tylko wierzchołkiem dekoratorskich wariacji z użyciem tej rośliny.
A co wiecie o dmuchawcu? Poza tym, że pięknie zdobi wasze wnętrze… pewnie tyle co my wcześniej. Ponieważ kochacie ten wzór, specjalnie dla Was zgłębiliśmy temat. Dlatego teraz nie dacie się zagiąć, a my jako dmuchawcowi eksperci opowiemy Wam o tej roślinie.

Fototapety dmuchawce to ciekawy pomysł na upiększenie ścian w salonie oraz sypialni

Dmuchawiec jest pospolitą nazwa gniazda nasiennego – owocostanu Mniszka pospolitego, lekarskiego (Taraxacum officinale). Dlatego jest to gatunek rośliny wieloletniej z rodziny astrowatych. Inne nazwy mniszka występujące w Polsce to: mlecz (ze względu na sok mleczny), mleczaj, brodawnik, pępawa, wole oczy, męska stałość. Z innej strony gatunek występuje na całej kuli ziemskiej, w Polsce jest rośliną bardzo pospolitą. Roślina ma gruby korzeń. Osiąga wysokość 10-20 cm – łodyga kwiatu nawet do 50 cm. To co nas najbardziej interesuje – osiągający dojrzałość kwiatostan – zmienia się w kulisty dmuchawiec.

Po pierwsze owoce mleczu – czyli te dekoracyjne, które latają przypominając pojedyncze parasolki, są szarego koloru, żeberkowane i pokryte brodawkami. Po drugie owoce zebrane są w owocostanie (dmuchawcu) tworzącym puszystą kulę (przedstawioną na fototapecie), w których każda posiada niewielki, parasolowaty aparat lotny powstały z puchu kielichowego, zwiększający powierzchnię lotną. Owoce te mogą być przenoszone na bardzo dalekie odległości – wiecie jakie? To będzie nasza zagadka. Więcej informacji o dmuchawcach znajdziecie tutaj: http://izla.pl/blog/artykul/2021

Przykładowe zastosowanie fototapet z dmuchawcami do domowego wnętrza:

  • Za pomocą fototapety z dmuchawcami, z powodzeniem udekorujecie ściany w swoim salonie
  • Fototapety z dmuchawcami mogą służyć jako element ozdobny w Twojej sypialni
  • Dekorację – tapetę z motywem dmuchawców wykorzystacie do ozdobienia ściany w łazience

Więcej dekoracji oraz inspiracji o motywie dmuchawców znajdziecie do kupienia w naszych sklepach. Zobaczcie https://fototapetyna.pl/kategoria-produktu/dmuchawce/. Fototapety dmuchawce z powodzeniem wykorzystacie do upiększenia wnętrza Twojego domu.

x