🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Fototapety bambusy

dekoracja szkła bambus

Bambusy jakie znamy są niezwykle dekoracyjne. Projektując dla Was dekoracje z bambusem jako obraz, czy tapeta lub naklejka nie zastanawialiśmy się do tej pory nad jego użytecznością.

Czym jest bambus? Drzewem? Można tak  go ocenić ale jest  to trawa o właściwościach drewna.  Ten szczególny rodzaj trawy jest najszybciej rozwijającą się rośliną na ziemi – w regionach tropikalnych przyrasta nawet o jeden metr dziennie! Bambus może rosnąć w prawie każdych warunkach klimatycznych.

Prawdziwie  „duży” bambus spotykany jest tylko w klimacie tropikalnym, gdzie niektóre gatunki mogą osiągnąć wysokość nawet od 15 do 20 metrów. Największym obszarem występowania bambusa są Chiny.  Roślinę tą uprawia się w plantacjach – lasach, gdzie co roku około 30% lasu jest poddawana wycince, bez zmniejszania wielkości plantacji.

Jak przerabiany jest bambus.. wiedzieliście? My się ciągle uczymy nowych rzeczy o motywach jakie projektujemy dla Was na naszych dekoracjach.

Łodygi bambusa są cięte wzdłuż na paski. Zewnętrzna zielona skóra łodygi jest usuwana. Następnie paski są zabezpieczane przed pleśnią i owadami. Mogą być gotowane , tak, aby spalić cukry, wtedy też materiał zmienia kolor na ciemny karmel. Paski są następnie suszone… i potem jest to przetwarzane.

[box type=”download”] Jednym z najpopularniejszych i najbardziej znanych zastosowań bambusa są deski czy panele podłogowe. Wykonana z drewna bambusowego jest jedną z najtwardszych podłóg drewnianych. Dodatkowo charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie, działanie promieni słonecznych i wilgoć, a także jest bardzo stabilna zachowując równocześnie elastyczność.[/box]

Twardość bambusa jest o ok. 30% większa od najtwardszych gatunków drewna takich, jak dąb czy klon.

Co można zrobić z bambusa? Poza wykorzystaniem jego urody na motywach dekoracyjnych?

Można z bambusa wykonać panele i okładziny ścienne, czy też meblowe,  oprawki okularów, rolki, narty lub deski skejtów.. ale to nie wszystko. Bambus można wyplatać jak nasza rodzimą wiklinę.. Bambusowa deska do krojenia w kuchni.. czemu nie? Łuk? Flet? Oczywiście..

Młode pędy są jadalne, z ziaren można robić chleb… Pędy bambusa dostępne są nawet u nas w słoikach i w gotowych daniach orientalnych

My kochamy bambusy.. a wy? Fototapety bambusy zawsze będą doskonała dekoracją nie tylko w kuchni ale w całym mieszkaniu.

TUTAJ KUPISZ DEKORACJE Z MOTYWEM BAMBUSÓW

zakupy w arpasażu

a tutaj jeszcze trochę obrazkowych inspiracji