cena od: 18 

W ostatnich latach w dekoratorstwie wnętrz pojawiła się moda na wykorzystywanie dekoracji ściennych, zawierających w sobie różne napisy. Chociaż trend uważany jest za nowoczesny w rzeczywistości swoje korzenie ma w przeszłości. A właściwie w czasach dzieciństwa najstarszego żyjącego obecnie pokolenia.

Niektóre z was wciąż jeszcze pamiętają charakterystyczne haftowane makatki, które zazwyczaj zamieszano w kuchni umieszczając na nich jakieś pouczające hasło. Będące życzeniem zdrowia lub dobrą radą. Dziś żadna z nas czasu na haftowanie makatek, ale ich miejsca zastąpiły plakaty nowoczesne, na których pojawiają się teksty, sentencje, hasła o bardzo współczesnej wymowie.

plakaty nowoczesnePlakaty z nowoczesnymi wzorami również nie są nowością, bowiem wiele z nich stanowi nawiązanie do lat powojennych XX wieku. Kiedy sztuka tego rodzaju była bardzo popularna. W stylizacjach vintage, będących obecnie na topie możecie wykorzystać takie dekoracje z napisami w wersji stylizowanej na retro. A więc z nieco wyblakłymi kolorami i grafiką nawiązująca do sztuki pop art.

Styl vintage nie jest jednak wyłącznym adresatem takich plakatów nowoczesnych, gdyż doskonale sprawdzą się też w nowoczesnych wnętrzach, a szczególnie pasują do loftów. Z uwagi na swój surowy, industrialny charakter – kojarzą się z wolnością słowa, stylu życia i pewną rewolucją obyczajową. Dzięki której bez problemu można afiszować się z poglądem w stylu: Kocham marihuanę.

Nie chodzi tu oczywiście o to abyście pokazywały wszystkim zamiłowania do narkotyków, ale o pewien rodzaj ekstrawagancji, stylu „z przymrużeniem oka”. Dzięki któremu jesteście indywidualistkami, nieprzejmującymi się opiniami otoczenia.

plakaty nowoczesne – piękne ozdoby ścian w salonie i sypialni

Dekoracje z napisami to dekoracje z przesłaniem. Każda z nich zawiera w sobie jakąś treść nawet, jeśli jest to pojedyncze słowo. Umieszczając na ścianie salonu napis, w którym wychwalamy dobre strony naszego domu przekazujemy tym samym gościom informację. Jak bardzo ważny jest dla nas dom rodzinny i jego przyjazny charakter. Jeśli dodatkowo napis jest bardzo kolorowy, to wprowadza radosny element wizualny do wystroju.

Hasłami możecie też informować, gdzie spożywacie poranną kawę. Jaki rodzaj muzyki lubicie czy kogo darzycie miłością. To informacja nie tylko dla otoczenia, ale przypominanie domownikom ważnych idei i prawd.