Jak ozdobić drzwi w mieszkaniu? – nowoczesne okleiny samoprzylepne

naklejka z korytarzem na drzwi

Drzwi są integralnym elementem wnętrza i jako taki powinny być brane pod uwagę podczas aranżowania wystroju. W większości starszych domów te wykonane z litego drewna po prostu maluje się na biało farbą akrylową lub pozostawia w naturalnym kolorze, jeśli znajdują się w pokoju o takim wystroju. Można jednak zadziałać niestandardowo wykorzystując płaszczyznę drzwi do tworzenia ciekawej dekoracji, która w pewien sposób zintegruje się z wystrojem wnętrza lub też podkreśli ja swoją odmiennością. Do dyspozycji pozostają specjalne okleiny i naklejki dopasowane do kształtu wydłużonego prostokąta, które świetnie spełnia rolę dekoracji.

W starszych filmach pojawiają się mieszkania lub pokoje hotelowe z tapetowanymi ścianami, w których drzwi pokryte tym samym materiałem pozostają niewidoczne aż do momentu otwarcia. To jeden ze sposobów na ich dekorowanie polegający na harmonijnym dopasowaniu motywów lub kolorystyki. Nie oznacza to jednak, że wzory muszą być identyczne. Sama futryna utrudniałaby już takie zintegrowanie wejścia ze ścianą. Ciekawym rozwiązaniem jest dopasowanie na przykład struktury zwietrzałych, nieheblowanych desek lub tekstury z białych cegieł do ścian w kolorze szarym, albo połączenie naklejki w kolorze ściany z pojedynczym elementem graficznym.

Praktyczne okleiny do dekorowania drzwi

Dekoracje na drzwi mogą też kontrastowo wyróżniać się z otoczenia stanowiąc ciekawe dopełnienie harmonijnego wystroju. Jeśli pomieszczenie urządzono w odcieniach piasku czy ecru zielone dodatki to również opcja wykorzystania zielonej naklejki na drzwiach. Może ona przedstawiać fragment lasu, kompozycję owoców kiwi czy winogron, albo inny ciekawy motyw w tym odcieniu barwnym. Niezwykle interesującą kategorią naklejek na drzwi są te, które prezentują obrazy realnych miejsc, uliczek, plaż, lasów, korytarzy, które umieszczone na wąskiej płaszczyźnie stworzą takie wrażenie, jakby drzwi pozostawały otwarte ukazując widok poza nimi. Taka dekoracja przyciąga uwagę i pozwala w kilka chwil udać się na wycieczkę w wymarzone miejsce.

Naklejanie na drzwi kolorowych dekoracji to nie tylko sposób na designerski wystrój, ale też na pozbycie się problemu często topornych i niezbyt estetycznych elementów wyposażenia wnętrza. Wymiana na nowe, eleganckie drzwi drewniane może być kosztowna, a zakup i aplikacja naklejek nie sprawia problemu i nie naraża na duże koszty. Dekorowanie drzwi to również ciekawy sposób na ozdobienie wnętrza, w którym nie ma zbyt wiele miejsca na ścianach zastawionych meblami. Barwna naklejka z powodzeniem zastąpi obraz czy fototapetę wprowadzając nieco radosnego nastroju lub element przyrodniczy sprzyjający relaksowaniu się.

Oklejanie drzwi dekoracyjnymi motywami to stosunkowo nowa forma wystroju wnętrza. Wprowadzona całkiem niedawno i zapewne wynikająca z większych możliwości materiałowych. Kolorowe samoprzylepne fototapety czy naklejki o ciekawym wzornictwie idealnie sprawdzają się w takich miejscach nie tylko eliminując często niezbyt estetyczne powierzchnie. Stwarzając też całkiem nowe możliwości kreowania specyficznej atmosfery we wnętrzu. Zakres ich wzornictwa jest dosyć szeroki nawiązując zarówno do architektury. Jak i do naturalnych pejzaży, roślin, przedmiotów użytkowych, a nawet kulinariów, owoców i warzyw czy elementów egzotycznych.

Naklejki na drzwi do przedpokoju i na korytarzu

Dekoracje powiększające wnętrza, otwierające pomieszczenie na zewnątrz. Nie w sensie rzeczywistym. Dzięki wyobraźni i złudzeniu optycznemu. Pozwalają na przekształcanie małych i ciasnych korytarzyków w estetyczne, przyjemne pomieszczenia. Takie rozwiązanie można również zastosować w małej łazience. Czy kuchni oraz w każdym innym pomieszczeniu nie tylko w domu, lecz także w biurze.

Dekorowanie powierzchni drzwi wejściowych do różnych pomieszczeń wiąże się też z wyborem odpowiedniego wzoru. Dzięki dużemu zróżnicowaniu motyw może sugerować przeznaczenie pomieszczenia. Na kuchennych drzwiach doskonale będzie się prezentować filiżanka kawy czy kompozycja z zielonych plastrów kiwi. Owoce mogą również udekorować łazienkę dodając jej świeżości związanej z zabiegami higienicznymi i relaksem w aromatycznej kąpieli. Naklejki na drzwi wewnętrzne i zewnętrzne to także wzory bardziej uniwersalne. Jak nastrojowy i bardzo swojski widok czerwonych maków na łące czy przyjemny i relaksujący brzozowy las.

Oklejanie drzwi takimi dekoracjami poza estetycznym wykończeniem ich często już podniszczonej powierzchni. Pozwala również na tworzenie ciekawych efektów wizualnych, które u obserwatora wywołują sporo emocji. Umieszczenia na drzwiach widoku otwartych drzwi będzie niezwykle realistycznym widokiem. Sprawiającym wrażenie rzeczywiście wolnego przejścia ukazującego zachęcający widok na zewnątrz. Równie efektownie będą się prezentować te naklejki, których krawędzie tworzą stylizowane drewniane ramy jak w obrazie ograniczające to. Co znajduje się na zewnątrz. Dekorowanie drzwi to również sposób na wprowadzenie barwnego elementu wszędzie tam. Gdzie nie pozwalają na to ściany i meble.