Fototapety brzozy na ścianę

fototapeta z brzozami

Nasze fototapety z brzozami to doskonała dekoracja salonu lub sypialni.
Co wiemy o brzozach? Dlaczego mają czarno-białą korę? Specjalnie dla Was zgłębiamy temat genezy brzozowych dekoracji – czyli co nieco o lasku brzozowym.

Wiedzieliście ze występuje ponad 100 gatunków brzozy?  Z czego w Polsce spotykamy 6 gatunków. Zainteresowanych odsyłamy do wikipedii.

tak zbudowana jest brzoza – szczegółowo:

fototapety brzozy
fototapety brzozy – budowa brzozy

Drzewo brzozowe  posiada lekką i zwiewną koronę. Korowina na pniach zazwyczaj gładka, łuszcząca się poziomo cienkimi płatami; biała (najczęściej), żółtawa, ciemnowiśniowa lub czarna. Młode gałązki okrągławe. Pączki okryte 5-6 łuskami.Liście są zielone długość do 10 cm. Opadające na zimę. Jesienią pięknie żółto-złociste.

[box type=”download”] Liście brzozy mają działanie moczopędne, przeciwreumatyczne i napotne. Poprawiają także przemianę materii i działają odtruwająco na układ krwionośny. Kora brzozy, wykazuje właściwości lecznicze wobec wielu schorzeń, także przeciwnowotworowe sok zawiera wiele cukrów i minerałów, cennych dla zdrowia i urody.[/box]

trochę ciekawostek o których pewnie nie wiecie:

– Drewno zwane czeczota, nie jest zbyt trwałe, ale posiada wysokie własności mechaniczne.  Pali się nawet mokra. Wykorzystywane jest w meblarstwie, przemyśle papierniczym oraz drzewnym. Wykonuje się z niego sklejki, wykładziny, meble, dawniej robiono z niego koła. Używane jest także do suchej destylacji i do produkcji węgla drzewnego.

– Sok brzozy (pobrany wiosną), nazywany oskołą, zawiera dużo cukrów i stosuje się go do produkcji napoju który jest bardzo odżywczy i ciągle niedoceniany w diecie,

– W kosmetyce używany do produkcji tzw. wody brzozowej ulubionego napoju elementu za czasów reżimu gdy już skończyły się karki na wódkę .

– Z plecionek z łyka brzozowego wykonywano niegdyś więzy i pęta, a brzozowych rózg używano do wymierzania kary chłosty.

 TUTAJ KUPISZ DEKORACJE Z BRZOZAMI

zakupy w arpasażu