Fototapeta otwarte okno – ozdoba ścienna

okno fototapeta

Fototapety coraz częściej trafiają na ściany naszych mieszkań, a także lokali publicznych takich, jak kawiarnie, puby czy restauracje, obiekty sportowe i kulturalne, w których wykonanie odpowiedniej dekoracji stanowi swoisty magnes na potencjalnych klientów. Atutem fototapety jest z pewnością jej wielkość, dzięki której nie tylko można udekorować cała ścianę, ale też stworzyć jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny nastrój. Popularność fototapet oznacza, że pojawia się na nich coraz więcej wzorów, nie tylko tych tradycyjnych, jak pejzaże lub kompozycje kwiatowe, ale też specjalnych, o bardzo konkretnej wymowie.

Wśród fototapet istnieją takie wzory, które wyróżniają się w długim szeregu dekoracji niestandardowym podejściem do ich tematu. Zalicza się do nich fototapeta otwarte okno, zaprezentowana na stronie http://artpasaz.pl/sklep/okno-droga-fototapeta/, która wykorzystana w aranżacji wnętrza spełni podwójną rolę. Z jednej strony duża, samoprzylepna dekoracja na ścianie zastąpi bogate umeblowanie lub szereg drobniejszych bibelotów i obrazków, wypełniając przestrzeń i sprawiając wrażenie, że pokój jest bardziej przytulny. Z drugiej strony to doskonały sposób na stworzenie imitacji prawdziwego okna i zasugerowanie osobom przebywającym w pomieszczeniu, że jest ono doskonale oświetlone i nasycone świeżym powietrzem.

Fototapeta otwarte okno

Ludzka wyobraźnia praktycznie nie ma granic, a dodatkowo łatwo poddaje się różnym sugestiom, dzięki czemu za pomocą dekoracji można jej podsuwać obrazy zupełnie innego miejsca, niż w rzeczywistości. Okno kojarzy nam się zazwyczaj z wyjściem na zewnątrz, kontaktem ze światem przyrody, a jednocześnie chroni nas przed zimnem, opadami atmosferycznymi i innymi zagrożeniami w zamkniętym pomieszczeniu. Otwierając okno wpuszczamy do mieszkania słońce, słyszymy szmer liści i śpiew ptaków, czujemy powiew powietrza. Fototapeta otwarte okno pozwala nam odczuwać te wszystkie emocje poprzez skuteczne pobudzanie wyobraźni, a wówczas w pokoju czujemy się lepiej i mniej klaustrofobicznie.

W fototapetach z motywem okna bardzo duże znaczenie ma też to, co znajduje się po drugiej stronie. Często rama jest tylko dodatkiem, formą oprawy obrazu, jaki widzimy za szybą. Jeśli jest to czyste, błękitne niebo do wnętrza zapraszamy letnią aurę, słońce i ciepło. Jeśli za oknem umieści się las w zimowej szacie, dekoracja z otwartym oknem skłania nas do odczuwania zimna i wywołuje chęć zamknięcia okna. Kontakt z zielonym lasem, polną drogą czy polem z uprawą lawendy zmieniają rzeczywistość, o pokój, kawiarnia czy pub z taką fototapetą nabiera walorów świeżości, kontaktu z naturą, a często też nieco większej przestrzeni.

Fototapeta otwarte okno - dekoracje z tarasami fototapeta widok okno fototapeta okno fototapeta